smažení na olivovém oleji
smažení na olivovém oleji

Je dobrý olivový olej na smažení?

Dnes se podíváme blíže do středomořské gastronomie a ověříme si v praxi, že s olivovými produkty se dá v naší kuchyni hodně změnit. Většina z nás se s olejem ze španělských nebo italských hájů už dříve setkala a pravdou je, že zamilovat se do něj je velmi snadné. S použitím se ale nemusíte omezovat jenom na studenou kuchyni. Jde totiž o všestranného pomocníka, jenž neztratí nic ze svého kouzla a také přínosu pro zdraví ani na rozpálené pánvičce. Je tedy dobrým tipem pro zdraví, protože nabídne víc benefitů než slunečnicový olej. O polyfenolech jste už určitě někdy v minulosti slyšeli, že?

Olivový olej

Smažené pokrmy mohou být zdravější

Nízká acidita a důkladná filtrace, to jsou jediné dvě podmínky, které se kladou do začátku. A pak už můžete smažit vše, co si hosté poručí! Nebo už o nějaké specialitě pro víkendové menu přemýšlíte a bude vaším překvapením a tajným trumfem pro návštěvy? Smažení na olivovém oleji je tedy v Itálii, Španělsku nebo jiných zemích evropského jihu dennodenní rutinou po staletí. Mimochodem, ptáte se, jak vybrat kvalitní olivový olej? To se smažením také úzce souvisí. Měl by být filtrovaný a ve tmavé lahvičce, nezapomeňte ani na další důležitá kritéria. Nízká cena, která je až podezřelá, také napoví o kvalitě výsledného produktu. Dbejte také na to, abyste dostali do rukou říjnovou sklizeň. Je totiž pomyslnou špičkou!

Jak vybrat kvalitní olivový olej?

Jemný olivový olej je dobrou odpovědí

Otázka je jasná, který olivový olej na smažení si vybrat? Vhodnou volbou jsou jemné oleje, které v ničem nezastíní chuť připravovaného jídla. Máte před sebou velmi pestrou volbu, kdy můžete ukázat nejen do Španělska a Itálie, ale také Chorvatska a Řecka. Prémiový olivový olej není jen frází, která prodává. Pro farmáře, jejichž rodiny se olivám věnují po generace, je to hlavně celoživotní láska a závazek. Vsaďte proto na osvědčenou kvalitu a dopřejte chuťovým pohárkům, co si zaslouží. Jde o něco, co supermarkety nenabízejí, ale cestu si musí najít každý sám za sebe. Nejlépe napoví první osobní zkušenost.