Papež František hospitalizován s dýchací infekcí
Papež František hospitalizován s dýchací infekcí

Papež František byl hospitalizován s dýchací infekcí

Papež František byl ve středu hospitalizován v Římě kvůli respirační infekci a potížím s dýcháním, které zažil v posledních dnech. Vatikán uvedl, že papež zůstane v nemocnici na několik dní léčby. Osmaosmdesátiletý papež, kterému byla v mládí odstraněna část jednoho plic, podle mluvčího Mattea Bruniiho není nakažený COVID-19.

Tato hospitalizace je první od července 2021, kdy papež strávil 10 dní v nemocnici Gemelli, kde mu bylo odstraněno 33 centimetrů (13 palců) tlustého střeva. Tato situace vyvolala otázky o celkovém zdravotním stavu papeže Františka a jeho schopnosti účastnit se náročných akcí Svatého týdne, které začínají tuto neděli Květnou nedělí.

Bruni uvedl, že papež měl v posledních dnech potíže s dýcháním a ve středu navštívil nemocnici Gemelli kvůli vyšetření. Testy ukázaly respirační infekci (s výjimkou nákazy COVID-19), která bude vyžadovat několik dní lékařské léčby v nemocnici.

František, původem argentinský jezuita, byl vděčný za modlitby a vzkazy přející mu rychlé uzdravení, včetně těch od italské biskupské konference. Přestože papež prodělal odstranění části plic kvůli respirační infekci a často mluví šeptem, přečkal nejhorší fáze pandemie COVID-19 bez veřejně známého pozitivního testu.

Papež František má již více než rok potíže s pravým kolenem kvůli namáhaným vazy a menší zlomenině. Léčba pokračuje a papež začal více chodit s hůlkou. Uvedl také, že odmítl operaci kolena, protože při střevní operaci v roce 2021 nereagoval dobře na celkovou anestezii.

Mohlo by vás zajímat

Pořádáte svatbu, firemní večírek, nebo rodinnou oslavu v okolí Jičína? Navštivte párty stany Jičín.