Covid Thajsko
Covid Thajsko

Thajsko přehodnotilo nedávné rozhodnutí o očkování turistů. Už zase nebude potřeba.

Ministr zdravotnictví Thajska v pondělí zrušil o víkendu vyhlášené opatření, podle něhož se návštěvníci musejí prokázat certifikátem o očkování proti COVID-19, s odkazem na dostatečnou úroveň imunizace v Číně a ve světě.

Anutin Charnvirakul uvedl, že požadavek, aby návštěvníci předkládali doklad o očkování, by zásadně poškodil turistický ruch Thajska a skupina odborníků se usnesla, že je zbytečné, protože na celém světě bylo provedeno dostatečné množství očkování. Anutin rovněž uvedl, že návštěvníkům, kteří nejsou očkováni, bude také umožněn vstup bez omezení.

Místní úřady oznámily omezení, která měla vstoupit v platnost v pondělí, před očekávaným přílivem návštěvníků z Číny, kde došlo k výraznému růstu počtu případů COVID-19.

„Prokazování očkování by bylo těžkopádné a nepohodlné, a i proto se odborníci rozhodli, že je zbytečné,“ řekl Anutin novinářům.

První let čínských návštěvníků od začátku pandemie dorazil do Thajska v pondělí a první den přivezl celkem 3 465 cestujících. Thajsko, které je jednou z nejoblíbenějších asijských cestovních destinací, zažívá příliv turistů během první hlavní sezóny od loňského zrušení přísných omezení vstupu.

V listopadu zaznamenalo 1,75 milionu návštěvníků, což je čtyřikrát více než za celý loňský rok, kdy byly lety a příjezdy cizinců omezeny.

Zdroj: Reuters.com