Nehoda na motorce Koh Samui
Nehoda na motorce Koh Samui

Mladý turista se vážně zranil při nehodě na thajském ostrově Koh Samui, rodina vybírá peníze na zdravotní péči

Osmadvacetiletý mladý turista z Walesu zůstává ve státní nemocnici na ostrově Koh Samui v jižním Thajsku po vážné dopravní nehodě, která se odehrála na Boxing Day.

Adam Davies z hrabství Pembrokeshire utrpěl mnohočetná zranění, včetně zlomeniny lebky na třech místech, krvácení do mozku, propíchnuté plíce, pěti zlomených žeber, zlomené klíční kosti, zlomené lopatky, zlomeného kotníku a dalších drobných poranění.

Daviesova sestra Jessica založila stránku GoFundMe, aby vybrala peníze na bratrovy účty v nemocnici na ostrově Koh Samui. Na stránce se zatím podařilo vybrat 23 136 liber (628 tisíc Kč).

Pojišťovna mu nevyplatila pojistné plnění, což znamená, že je odkázán na to, aby si sám našel prostředky na zaplacení účtů, které se budou zvyšovat, dokud bude v nemocnici.

„Upozorňujeme, že se jedná POUZE o účty za lékařskou péči. Rodina se o něj po propuštění bude chodit starat na vlastní náklady.

„Pokud ve fondu zůstanou nějaké volné peníze, budou věnovány později vybrané charitativní organizaci.

„Jsme jen vděční, že má svůj život, ale okolnosti, za kterých je sám a hospitalizován v cizí zemi, mají na jeho pohodu stále trvalý dopad, a my bychom rádi minimalizovali jeho utrpení.“

Daviesovi rodiče jsou na cestě do Thajska, kde doufají, že ho z ostrova Koh Samui převezou do nemocnice na pevnině, protože jsou „znepokojeni“ úrovní péče, které se mu dostává.

Jessica poděkovala všem, kteří dosud přispěli…

„Jsme opravdu ohromeni všemi laskavými dary. Jsme požehnáni, že za námi stojí tak skvělá komunita.“

Přispět na lékařskou péci můžete prostřednictvím následujícího odkazu ZDE.