Fekální prázdniny Volgograd
Fekální prázdniny Volgograd

Volgograd se fekálií na ulicích jen tak nezbaví, po proslovu gubernátora zalily výkaly znovu město

Obyvatelé ruského město Volgograd trápí stále poměrně zásadní problém. Ulice tohoto města se stále topí v fekáliích. Ty se do ulic dostali díky poruše místního potrubí. Starosta města slíbil rychlou opravu, avšak zprovoznění opraveného kanalizačního potrubí mělo nečekané vyústění.

Když totiž místní gubernátor Andrej Bočarov 2. listopadu pochlubil místním obyvatelům a mediím spuštěním zrekonstruované kanalizace, přihlížející byli svědky scény, jako z klasické komedie. Ihned po spuštění do provozu, došlo znovu k poruše, tentokrát na jiném kanalizačním sběru a fekálie se vrátili zpět do ulic.

Bocharov již po první havárii kritizoval sovětské úřady za nesprávné položení potrubí – potrubí tímto způsobem má životnost pouze 50 let. Hejtman slíbil, že kanalizace bude v provozu 4. listopadu. Není jasné, zda se tak stalo.

Jak informovala místní média, po prvním exkrementální katastrofě, která ochromilo celé město, dostali někteří univerzitní studenti nucené „fekální prázdniny“ a zápach z kanalizace se dostal do Moskvy, vzdálené téměř tisíc kilometrů.