Open AI
Open AI

Inkognito režim pro ChatGPT zavádí OpenAI

OpenAI oznamuje zavedení inkognito režimu pro svůj oblíbený chatbot ChatGPT, který nebude uchovávat konverzace uživatelů ani je využívat k vylepšení umělé inteligence. Společnost se sídlem v San Franciscu současně připravuje na zavedení předplatného „ChatGPT Business“ s rozšířenými možnostmi kontroly dat.

Rostoucí pozornost je věnována způsobu, jakým ChatGPT a další chatboty zpracovávají obrovské množství dat uživatelů, která se běžně využívají k tréninku AI. Itálie nedávno zakázala ChatGPT kvůli možným porušením ochrany soukromí. OpenAI by mohla službu znovu zprovoznit, pokud splní požadavky, jako je poskytnutí nástrojů, které umožní spotřebitelům nesouhlasit se zpracováním svých dat. Francie a Španělsko také zahájily vyšetřování služby.

Hlavní technologická ředitelka OpenAI, Mira Murati, řekla, že společnost je v souladu s evropskými předpisy o ochraně soukromí a komunikuje s regulačními orgány. Nové funkce nevznikly v důsledku italského zákazu ChatGPT, ale z dlouhodobého úsilí postavit uživatele „do pozice řidiče“ v otázce sběru dat.

Mezi nové funkce patří možnost v nastavení vypnout „Historii chatu a trénink“ a exportovat svá data. Produktový manažer OpenAI, Nicholas Turley, který tuto funkci přirovnal k inkognito režimu internetového prohlížeče, uvedl, že společnost bude stále uchovávat konverzace na dobu 30 dnů, aby mohla sledovat zneužití, než je trvale odstraní.

Kromě toho, podnikové předplatné, které bude dostupné v příštích měsících, nebude výchozí nastavení využívat konverzace pro trénink AI modelů. Společnost Microsoft, která má investici v OpenAI, již nabízí ChatGPT pro podniky. Murati uvedla, že tato služba bude přitažlivá pro stávající zákazníky poskytovatele cloudových služeb.

Mohlo by vás zajímat

HHC květy

Lens Replacement Surgery