Zdroj: Mercedes-benz.com
G 500 - Informationen über WLTP Verbrauchs- und Emissionswerte: 334 g/km (CO₂-Emissionen gesamt, kombiniert), 14.7l/100km (Verbrauch gesamt, kombiniert). Die angegebenen Werte sind die ermittelten „WLTP-CO2-Werte i.S.v. Art. 2 Nr. 3 Durchführungsverordnung (EU) 2017/1153. Die Kraftstoffverbrauchswerte wurden auf Basis dieser Werte errechnet. G 500 - Information about WLTP fuel consumption and emission values: 334 g/km (total CO₂ emissions, combined), 14.7l/100km (total consumption, combined).The values stated are the determined "WLTP CO2 values" within the meaning of Art. 2 No. 3 of Implementing Regulation (EU) 2017/1153. The fuel consumption figures were calculated on the basis of these figures.

Mercedes-Benz G-Class oslavuje výrobní výročí své ikonické série

V rakouském Grazu dnes oslavila ikonická série Mercedes-Benz G-Class výrobní výročí. Na světě totiž sjel 500 000. model této legendy mezi terénními vozy, který již od roku 1979 získal mnoho ocenění jako „nejlepší terénní vozidlo“.

G-Class si získala stálou fanouškovskou základnu díky svému unikátnímu designu a vynikající schopnosti překonávat terén. Výrobní výročí bylo oslavováno speciální jedinečnou verzí, která se inspirovala historickým modelem 280 GE z roku 1986. Výrobní jubilant tak zahrnuje ikonické designové prvky, jako je exteriérová barva a sedací vzor.

G-Class se blíží k 45. výročí výroby, které přijde v roce 2024, ale i přesto zůstane věrná svému charakteristickému stylu i v rámci plánované aktualizace. Mottem zůstává „technický vývoj s nezměněným charakterem“.

Při příležitosti výrobního výročí děkuje Mercedes-Benz svým loajálním zákazníkům a fanouškům, zaměstnancům a výrobnímu partnerovi Magna Steyr v Grazu. Číslo 500 000 zdůrazňuje exkluzivitu této ikonické série, která se po čtyřech desetiletích stala vším jiným než masovým produktem.

Zdroj: Mercedes-benz.com

G-Class se vyvinula z původně čistě komerčního vozidla na životní stylový objekt, ale stále si udržuje svůj charakteristický styl a vzhled. Od prvního modelu se jednalo o vozidlo, které kombinuje vynikající terénní schopnosti s pohodlím a bezpečností, typickou pro Mercedes-Benz.

G-Class se v průběhu let neustále vyvíjela, a to zejména co se týče technologie a výkonu. V roce 2018 proběhla největší technologická evoluce v historii modelu, která přinesla moderní světlomety s LED technologií, nový interiér a nový podvozek.

Dalším krokem do budoucnosti bude plánovaná elektrická verze G-Class, která se na trh dostane v roce 2024. Tento nový model bude plně v tradici designu série, ale přesto nastaví nové standardy svými terénními schopnostmi. Čtyři elektrické motory umístěné u kol budou moci být individuálně řízeny a zajistí unikátní jízdní vlastnosti, zatímco baterie integrované v rámu poskytnou nízké těžiště. Elektromotory budou poskytovat maximální kroutící moment téměř od prvního otáčení a zajistí tak vynikající výkon, ovladatelnost a reakční schopnost. Tím se ikonický terénní vůz připraví na dobrodružství budoucnosti.

Mohlo by vás zajímat

CBD olej