Lexus LM: Revoluční luxusní minivan, kterým se budete chtít přepravovat každý den

Lexus představil svůj nový luxusní minivan LM, který nabízí pohodlí limuzíny a praktičnost mobilní kanceláře. Tento „Luxury Mover“ je čtvrtým modelem v rámci projektu Lexus Next Chapter, který zahrnuje nové platformy, pohonné ústrojí a inovativní technologie. LM bude k dispozici v evropských trzích od podzimu 2023.

Lexus LM

Cílem Lexusu bylo vytvořit interiér první třídy, který by byl stejně pohodlný jako obývací pokoj a zároveň nabízel veškerou praktičnost mobilní kanceláře. Vývoj nového modelu LM probíhal s důrazem na pohodlí a pohodu pasažérů. Každý detail byl navržen tak, aby se cestující cítili jako doma a byli perfektně ošetřeni, ať už se chtějí během cesty odpočinout nebo pracovat. Kabina je vybavena špičkovými technologiemi včetně 48 palcového HD širokoúhlého monitoru a zvukového systému Mark Levinson 3D Surround Sound.

Model LM nabízí dvě verze – s čtyřmi nebo sedmi sedadly. Sedmimístná verze prioritizuje středový řádek VIP sedadel a je vybavena další třetí řadou s třemi sklápěcími sedadly, která se dají složit, když potřebujete více místa pro náklad. Čtyřmístná verze je vybavena dvěma multifunkčními zadními sedadly a partitionem mezi přední a zadní kabinou.

Poloha a design sedadel je klíčová pro kvalitu zážitku v interiéru. Nová sedadla v modelu LM jsou navržena tak, aby proti hlavovým pohybům stabilizovala cestujícího a snížila nepříjemné vibrace. Sedadla podporují tělo od pánve po hrudník a zlepšují držení těla a rozložení tlaku na dolní polovinu těla. Výsuvné opěrky nohou poskytují oporu pro nohy a zadní sedadla lze naklonit do plně horizontální polohy, jako u letadlové postele.

Zdroj: Lexus.eu

K ovládání klimatizace, osvětlení a sedadel slouží inteligentní ovládací panel navržený jako smartphone. Tento panel umožňuje rychlé a intuitivní nastavení mnoha funkcí kabiny, včetně audio systému, klimatizace, osvětlení a ovládání stínících rolet. Model LM je také prvním vozidlem na světě, které nabízí funkci rozpoznávání hlasu pro řízení funkcí z prostoru zadních sedadel. To znamená, že pasažéři mohou ovládat kabinu svými hlasovými příkazy, což přináší ještě větší komfort a pohodlí při cestování. Celkově je nový model LM dokonalým vyjádřením luxusu a pohodlí, které Lexus přináší do světa automobilového průmyslu.

Mohlo by vás zajímat

CBN olej

Půjčovna aut Praha s tarifem na míru

RE/MAX Delux