zdroj: media.jaguar.com
Zdroj: Media.jaguar.com

Jaguar oslavil významné výročí speciální ‘70-EDITION’ modelu C-Type, stojí 42 milionů

  • Dva exkluzivní vozy Jaguar C-type Continuation byly odhaleny sedmdesát let od chvíle, kdy byl model C-type na vrcholu závodů sportovních vozů. Tyto vozy Jaguar dominovaly závodu 24 hodin Le Mans v roce 1953 a byly vybaveny průkopnickými kotoučovými brzdami.
  • Každý model C-type Continuation „70-Edition“ byl upraven do odpovídající barvy a výbavy s ručně vyráběnými stříbrnými smaltovanými odznaky od partnerského klenotnictví Deakin & Francis, spolu s prošíváním a výšivkou „70-Edition“ a malovanými kruhovými znaky.
  • Cena každé „70-Edition“ je 1,5 milionu liber, tedy téměř 42 000 000 Kč

Jaguar Classic odhalil dva exkluzivní modely C-type Continuation na oslavu průkopnických úspěchů tohoto vozu v roce 1953. Každá „70-Edition“ má charakteristické specifikace a bude vyrobena v nejmodernějším závodě Jaguar Classic Works v Coventry.

Dva vozy Jaguar C-type Continuation byly odhaleny sedmdesát let poté, co se vozy C-type vybavené průkopnickými kotoučovými brzdami dostaly na vrchol závodů sportovních vozů, včetně vítězství v závodě 24 hodin Le Mans v roce 1953. Toho roku se zúčastnily čtyři vozy Jaguar, které skončily na prvním, druhém, čtvrtém a devátém místě. Vítězná dvojice jezdců Tony Rolt a Duncan Hamilton ujela více než 2 500 mil průměrnou rychlostí 105,85 km/h, čímž překonala dosavadní rekord a stala se tak prvními vítězi, kteří získali titul s průměrnou rychlostí vyšší než 100 km/h. Svědčí to o těchto pozoruhodných vozech Jaguar.

Každý vůz C-type Continuation „70-Edition“ byl exkluzivně upraven v sugestivní barvě a výbavě, s ručně vyrobeným stříbrně smaltovaným označením, prošíváním a výšivkou „70-Edition“ a malovanými kruhovými znaky se závodním číslem 70. První z těchto edic je vyvedena v ojedinělé barvě Verbier Silver s interiérem z červené kůže Cranberry Red. Tato nikdy neopakující se kombinace barvy a výbavy je inspirována platinovým výročím modelu C-type. Druhá „70-Edition“ je poctou vítěznému vozu Rolta a Hamiltona z roku 1953, C-type XKC051, a je dokončena v barvách Works Teamu British Racing Green s koženým interiérem Suede Green. Logo „70-Edition“ je inspirováno vizuálními prvky vozu C-type, které původně vytvořil designér Jaguaru Malcolm Sayer, známý jako autor tvarů vozů D-type a E-type.

Každý vůz ’70-Edition‘ je dodáván s na míru vyrobeným pouzdrem na klíče a plaketou na palubní desce od partnerského klenotnictví Deakin & Francis. Společnost Deakin & Francis byla založena v roce 1786, má více než 230 let dlouhou tradici jako nejstarší klenotnictví v Anglii a plaketa na přístrojovou desku byla vyrobena z palivové nádrže typu C z roku 1953.

Zdroj: media.jaguar.com