Společnost Amazon zahájila hromadné propouštění zaměstnanců

Společnost Amazon zahájila hromadné propouštění ve svých řadách a stala se tak poslední technologickou společností, která snižuje počet svých zaměstnanců v souvislosti s rostoucími obavami z ekonomické situace.

V úterý společnost oznámila regionálním úřadům v Kalifornii, že propustí přibližně 260 zaměstnanců v různých provozech, kde pracují datoví vědci, softwaroví inženýři a další firemní pracovníci. Toto snižování počtu pracovních míst by mělo začít 17. ledna.

Společnost Amazon neupřesnila, kolik dalších propouštění se může chystat nad rámec těch, která byla potvrzena prostřednictvím kalifornského zákona o úpravě a rekvalifikaci pracovníků, známého také jako WARN, který vyžaduje, aby společnosti poskytly 60denní výpověď, pokud mají 75 a více pracovníků na plný nebo částečný úvazek. Společnost Amazon zaměstnává celosvětově více než 1,5 milionu pracovníků, které tvoří především hodinoví zaměstnanci.

Tento internetový maloobchodní gigant, stejně jako další technologičtí giganti a sociální média, zaznamenal během pandemie COVID-19 značné zisky, protože zákazníci, kteří nakupovali doma, nakupovali více zboží online. Růst tržeb se však zpomalil, když nejhorší projevy pandemie polevily a spotřebitelé se méně spoléhali na elektronické obchodování.

Zdroj: APnews.com