Meta open AI
Meta open AI

Meta se snaží dohnat konkurenci v oblasti umělé inteligence

Na konci léta 2022 se CEO společnosti Meta, Mark Zuckerberg, sešel se svými nejvyššími manažery na pětihodinovou analýzu výpočetní kapacity společnosti, zaměřenou na schopnost provádět špičkovou práci v oblasti umělé inteligence.

Podle interního memoranda, které napsal nový šéf infrastruktury Santosh Janardhan, „máme významnou mezeru v našich nástrojích, pracovních postupech a procesech, pokud jde o vývoj pro AI. Musíme zde těžce investovat.“ Realizace AI práce by vyžadovala, aby Meta zásadně změnila svůj fyzický infrastrukturní design, softwarové systémy a přístup k poskytování stabilní platformy.

Společnost se více než rok snažila zlepšit svou AI infrastrukturu. Zatímco společnost veřejně uznala, že „trochu dohání“ trendy v AI hardware, podrobnosti o restrukturalizaci nebyly dosud zveřejněny. Meta v reakci na dotaz ohledně memoranda a restrukturalizace uvedla, že společnost „má osvědčenou historii vytváření a nasazení špičkové infrastruktury na velkém měřítku spolu s hlubokou odborností v oblasti výzkumu a inženýrství AI.“

Společnost věří ve svou schopnost pokračovat v rozšiřování kapacit infrastruktury, aby vyhověla krátkodobým i dlouhodobým potřebám. Přístup k AI je klíčový pro růst společnosti a nové zkušenosti pro uživatele aplikací a spotřebitelských produktů.

Mohlo by vás zajímat

CBD kapky