Net Zero Speaks
Net Zero Speaks

KLIMATICKÁ KRIZE: Tlak mladých lidí byl převratný, říká odborník na životní prostředí.

Výzvy, kterým čelí světové národy při nahrazování fosilních paliv, jež poškozují naše životní prostředí, obnovitelnou energií a technologiemi, jsou zásadní globální prioritou. Jak vyřešit společenskou výzvu takového rozsahu?

V pořadu Net Zero Speaks se Samem Fankhauserem říká klimatický podnikatel Net Zero a zakladatel Cool The Globe Prachi Shevgaonkar, že „změna klimatu je tak naléhavá, že musíme na problém vrhnout portfolio řešení. Tlak ze strany mladých lidí byl skutečně transformativní. Mladí lidé se dostali k poselství o změně klimatu a bylo to silné.“

Fankhauser je profesorem ekonomie a politiky v oblasti klimatických změn na Oxfordské univerzitě, ředitelem výzkumu Oxford Net Zero a hostujícím profesorem na London School of Economics.

Rozhovor si můžete prohlédnout zde

Hnutí Chraňme naši planetu ve spolupráci s Planet Classroom zahájilo uznávanou sérii videí a podcastů Net Zero, v níž 24 mladých klimatických aktivistů z hnutí Chraňme naši planetu (POP) ve spolupráci s Planet Classroom pokládá mezinárodním myšlenkovým lídrům působícím v oblasti životního prostředí zásadní otázky, jak jejich země postupují při plnění svých závazků Net Zero do roku 2050.

O hnutí Chraňme naši planetu

Hnutí Protect Our Planet (POP) je iniciativa, jejímž cílem je řešit naléhavou potřebu sdílení informací a znalostí s mladými lidmi o řešeních pro dosažení Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) přijatých OSN, zmírnění změny klimatu a přizpůsobení se jejím rostoucím dopadům. Projekt POP, který má v konečném důsledku dosáhnout takové velikosti, rozsahu a dynamiky, aby se stal globálním hnutím, mobilizuje mládež po celém světě ke kolektivním akcím potřebným ke zmírnění změny klimatu a ochraně ohrožených ekosystémů.

O síti Planet Classroom

Síť Planet Classroom Network, kterou organizuje CMRubinWorld, sdružuje hudebníky, tanečníky, tvůrce videoher, filmaře, aktivisty, inovátory v oblasti vzdělávání a začínající technology z celého světa, aby bavila, vzdělávala a zapojovala mládež a poskytovala všem bohaté kulturní zážitky. Obsah prezentovaný pro mládež a mládeží v síti Planet Classroom Network zajišťuje 30 kulturních organizací z celého světa. Mladí lidé na celém světě se významně podíleli na koncepci, tvorbě a produkci vize a programu sítě.