Apple výsledky Q4 22
Apple výsledky Q4 22

Apple oznámil výsledky za čtvrté čtvrtletí

Společnost Apple dnes oznámila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2022, které skončilo 24. září 2022. Společnost dosáhla v zářijovém čtvrtletí rekordních tržeb ve výši 90,1 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 8 %, a čtvrtletního zisku na zředěnou akcii ve výši 1,29 dolaru, což je meziroční nárůst o 4 %. Roční tržby činily 394,3 miliardy USD, což je meziroční nárůst o 8 %, a roční zisk na zředěnou akcii byl 6,11 USD, což je meziroční nárůst o 9 %.

Výsledky za toto čtvrtletí odrážejí závazek společnosti Apple vůči našim zákazníkům, snahu o inovace a snahu zanechat svět lepší, než jsme ho našli.

Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple.

„V době, kdy vstupujeme do prázdninové sezóny s naší dosud nejvýkonnější řadou produktů, se řídíme našimi hodnotami v každém našem kroku a v každém našem rozhodnutí. Jsme hluboce odhodláni chránit životní prostředí, zabezpečit soukromí uživatelů, posílit dostupnost a vytvářet produkty a služby, které dokážou naplno rozvinout tvůrčí potenciál lidstva.“

„Naše rekordní výsledky za září nadále dokazují, že jsme schopni efektivně pracovat i přes náročné a nestabilní makroekonomické podmínky,“ řekl Luca Maestri, finanční ředitel společnosti Apple. „Pokračovali jsme v investicích do našich dlouhodobých růstových plánů, vytvořili jsme provozní cash flow ve výši více než 24 miliard dolarů a během čtvrtletí jsme našim akcionářům vrátili více než 29 miliard dolarů. Síla našeho ekosystému, bezkonkurenční loajalita zákazníků a rekordní prodeje povzbudily naši aktivní instalovanou základnu zařízení na nové historické maximum. Toto čtvrtletí završilo další rekordní rok společnosti Apple, kdy tržby vzrostly o více než 28 miliard dolarů a provozní cash flow o 18 miliard dolarů oproti loňskému roku.“

Představenstvo společnosti Apple vyhlásilo peněžní dividendu ve výši 0,23 USD na akcii kmenových akcií společnosti. Dividenda je splatná 10. listopadu 2022 akcionářům s rozhodným dnem pro výplatu k 7. listopadu 2022.